fbpx

Konut sahibi olmak isteyenlere müjde!

  • 2 yıl önce
  • 1

Ev sahibi olmak, konut almak isteyene Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 ayrı paket müjdesi verdi! 10 yıl vade, aylık yüzde 0,98 faizli konut kredisi geliyor…

Konut almak isteyen ve müteahhit firmaları yakından ilgilendiren son dakika gelişmesini Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. 3 farklı model ile ev sahibi olmak isteyenlere özel yeni bir sürecin startını veren Başkan Erdoğan, 3 model hakkında ayrıntıları paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün kabine toplantısı peşinden canlı yayında kritik açıklamalarda bulundu. Konut almak, konut yapmak isteyenler için önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara önemli müjdeleri açıkladı.

KONUT ALMAK İSTEYENE 3 AYRI PAKET

Konut almak isteyen vatandaşlarımız ve konut yapan firmalarımızla ilgilidir. 1 milyon 100 binin üzerindeki konutla vatandaşlarımızı uygun şartlarda ev sahibi yapıldığını hatırlatan Erdoğan, konut müjdesini açıkladı.

Konut inşasında yavaşlama, konut fiyatlarında çok büyük artışlar yaşandığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vatandaşlarımızı konut sektöründeki bu dalgalanmaktan korumak amacıyla bir dizi tedbiri hayata geçirme kararı aldık. Birinci pakette, ilk defa tek konut sahibi olacak vatandaşımıza 2 milyon değere sahip birinci el satın almamalar için 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,98 faizli konut kredisi sağlıyoruz.

Konut değeri 2 milyon lira ile sınırlı bu paket aylık 0,89 faizli konut kredisi içeriyor. Bu paketin amacı da döviz ve altın varlıkların Türk Lirasına dönüşünü teşvik etmektir. Mayıs ayı başı itibariyle asgari yüzde 40’ı tamamlanmış, asgari yüzde 50’si satılmamış inşaat projelerin tamamlanabilmesi için 20 milyar liralık kaynak ayırdık. 1 yıl boyunca konut fiyatlarını sabit tutma taahhüdü veren firmalarımız belli rakama kadar 36 ay vade ile bu finansmandan yararlanabilecek. Böylece konut arzının artmasını, fiyatların dengeye gelmesini hedefliyoruz. TOKİ vasıtasıyla yürüttüğümüz düşük maliyetli, satış fiyatlı sosyal konut projelerine hız veriyoruz. Düşük gelirli vatandaşlarımız için TOKİ’ye 30 milyar liralık finans sağlayacağız.” diye konuştu.

MÜTEAHHİT FİRMALARA UYGUN MALİYETLİ KREDİ VERİLECEK!

Küçük ölçekli müteahhitlere şehir içindeki küçük parsellere konut yapabilmeleri için metrekaresini belli fiyatın üzerinde satamamaları şartıyla uygun maliyetli kredi kullandırılacağını vurgulayan Başkan Erdoğan, “Rezerv alanlarda yapılan uygun maliyetle desteklenen konutlar da 5 yıl süreyle satışa tabi olacaktır. Denetimde TOKİ ve Emlak Konut gibi birikimi olan kurumlarımızı da kullanacağız. Ada düzeyinde sadece hak sahiplerine yönelik uygun maliyetli kredilerle kentsel dönüşüm projelerini hızlandıracağız. Hak sahipleriyle müteahhitlerin bir araya gelerek yürütecekleri projelerin denetimlerini daha sıkı şekilde gerçekleştireceğiz.

Kaynak:emlakpencerem.com

Tartışmaya Katıl

0 thoughts on “Konut sahibi olmak isteyenlere müjde!”

  • İlkay OCAK

    Ev sahibi olmak istiyoruz fakat 20 yıldır olmak mümkün olmadı.

    Cevap vermek

Compare listings

Karşılaştırmak